Co to jest software house?

Czy stworzenie strony internetowej jest proste? Niekoniecznie. Co prawda możesz samodzielnie wykupić hosting i domenę, a potem stworzyć swoją własną witrynę. Do tego momentu ze stworzeniem strony WWW poradzą sobie nawet osoby, które nie są sprawnymi informatykami. Jednak jeśli planujesz otworzyć sklep internetowy, czy zależy ci na dobrze pozycjonującej się stronie biznesowej, wkrótce rozpoczną się schody. Przedsiębiorcom z pomocą w takiej sytuacji przychodzą software house. Co to jest software house? Jakiej pomocy udzielają i czym zajmują się na co dzień? Zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z domami programistycznymi!

Jak działa software house?

Software house to dom programistyczny, w którym możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalnych programistów i osób odpowiedzialnych za tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi. Software house działają zarówno dla potrzeb firm, jak i osób prywatnych. Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne. Obecnie, bez problemu znajdziesz software house działające w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Jednym z popularniejszych i najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw tego typu jest Netguru. To miejsce polecane przez wielu klientów.

Pomoc domu programistycznego nie ogranicza się tylko do stworzenia strony WWW. Specjaliści zajmują się również tworzeniem aplikacji webowych i mobilnych oraz zarządzaniem funkcjonalnością sklepów internetowych. Ich zadaniem jest również testowanie aplikacji, analiza wdrożonych produktów, czy doradztwo technologiczne i techniczne. Większość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z pomocy software house, właśnie ze względu na kompleksową obsługę.

sklep internetowy wmh (1)

Na czym polega praca Web developerów?

Gdy udasz się do software house w pierwszej kolejności będziesz rozmawiał z Web developerem. Jest to osoba odpowiedzialna za budowanie stron i aplikacji internetowych. W swojej pracy ściśle współpracuje ona z administratorami stron WWW, grafikami czy content marketerami. W domu programistycznym powinieneś dostać pomoc w pełni dopasowaną do twoich potrzeb, preferencji i wymagań. Web developer to osoba, która stworzy dla ciebie indywidualny i spersonalizowany (np. pod potrzeby marki) projekt strony internetowej. Indywidualne podejście do klienta to wyróżnik najlepszych domów programistycznych.

UX design od software house

Specjaliści domów programistycznych zajmują się również zoptymalizowaniem witryny pod kątem odbiorców. Są to działania związane z UX design. Rozpoczynają się one od stworzenia makiety projektu strony WWW. Zazwyczaj jest to związane również z analizą biznesową projektu, stworzeniem modelu grup fokusowych, zaplanowaniem UI oraz testami funkcjonalnymi konkurencyjnych produktów. Web developerzy na co dzień korzystają z narzędzi takich, jak flipchart czy bibliotek języków programowania (np.  TenserFlow wykorzystywanej przy uczeniu maszynowym lub React służącej do tworzenia dynamicznego interfejsu użytkownika).

Software podstawa do budowania wizerunku w sieci

Gdy zadbasz już o techniczną stronę swojej witryny, dużo łatwiej ci będzie, budować pozytywny wizerunek marki/firmy w sieci. W dalszej kolejności przyda ci się pomoc agencji marketingowych, takich jak Warsaw Media House. Doświadczeni specjaliści od e-commerce i budowania wizerunku w internecie, pomogą ci dobrać odpowiednie strategie marketingowe, które wzmocnią wcześniejsze działania i zapewnią dobrą widoczność w sieci. W ten sposób dotrzesz do internautów i zaistniejesz ze swoją marką w sieci. A bez tego trudno mówić o jakimkolwiek sukcesie marki.

Pamiętaj o tym, że pozycjonowanie strony internetowej to proces długofalowy. Nie należy go przerywać. Natomiast wszystkie wdrożone działania warto analizować, pod kątem skuteczności i przyniesionych efektów. Obsługa wielu programów i narzędzi marketingowych jest tutaj niezbędna. Stąd warto zdecydować się na pomoc doświadczonych ekspertów od e-marketingu i software. To nieodzowna część reklamy w sieci, która jest o wiele bardziej skomplikowana, niż może się to wydawać.