Co to jest WooCommerce?

Dobrze prowadzone sklepy internetowe to praktycznie samonakręcający się biznes. Ale to absolutnie nie znaczy, że są one „bezobsługowe”. Szczególnie na początku swojej przygody z biznesem online, będziesz musiał poświęcić sporo czasu na jego konfiguracje i ustawienia. Sklep internetowy powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze i intuicyjny dla klientów. Warto więc wprowadzać wszelkie usprawnienia, która będą nie tylko pozytywnie odebrane przez internautów, ale także pomogą ci w lepszym zarządzaniu sklepem. Do takich narzędzi należy między innymi bezpłatna wtyczka do WordPressa WooCommerce. Co to jest WooCommerce? Jakie usprawnienia zapewnia? Odpowiadamy!

Jak otworzyć internetowy sklep z WooCommerce?

WooCommerce to darmowa wtyczka do WordPressa, która dodaje wiele funkcjonalności związanych z e-commerce. Wielu przedsiębiorców podkreśla, że jest ona prosta w obsłudze i umożliwia otwarcie sklepu internetowego, dosłownie w kilka chwil. Można ją dodać do już istniejącej witryny. Dzięki wielu WooCommerce Themes (motywom) z łatwością dopasujesz jej design do swoich potrzeb. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki, kreator sam poprowadzi cię przez konfigurację podstawowych kroków. Jakie są najważniejsze funkcje, które oferuje WooCommerce?

Bramki płatności

Dzięki wtyczce WooCommerce twoi klienci będą mogli dokonywać elektronicznych płatności. To niezwykle istotne, ponieważ obecnie niewielu klientów sklepów online decyduje się na płatność przy odbiorze. Szczególnie jeśli kwota transakcji nie jest zbyt duża. Takie przesyłki są zazwyczaj droższe, poza tym trzeba czekać w domu na kuriera, bo przecież nie zostawi on paczki, nie pobierając za nią opłaty. Dzięki WooCommerce klienci mogą płacić za towar za pomocą PayU, Przelewy24, Stripe, PayPal czy przelewów bankowych. Wiele najpopularniejszych możliwości gwarantuje, że każdy znajdzie formę przelewu, która będzie dla niego najwygodniejsza.

Wygodne opcje wysyłki

Korzystając z WooCommerce możesz wybrać wbudowane opcje wysyłki. Możliwe są tutaj wysyłki międzynarodowe, dostawy lokalne (np. przesyłki kurierskie albo do paczkomatu Inpost), a także odbiór osobisty.  Wbudowany do WooCommerce kalkulator pozwala wyliczyć klientowi koszty dostawy pod wskazany adres. Wystarczy, że ustawisz automatyczną opcję stawki. To proste i pozwala na najlepsze dopasowanie opcji wysyłki dla danego klienta. Nie będziesz miał także problemu z wystawieniem faktury do zakupu.

Kompatybilny z Allegro

Wtyczka WooCommerce jest również w pełni kompatybilna z Allegro. To bardzo istotna cecha dla przedsiębiorców, którzy nie chcą się ograniczać ze sprzedażą, tylko i wyłącznie do własnej platformy. Korzystając z wtyczki możesz między innymi:

  • Importować aukcje i pobierać zamówienia z Allegro do WooCommerce;
  • Wystawiać aukcje z poziomu WooCommerce;
  • Aktualizować stany magazynowe jednocześnie na Allegro i w twoim sklepie internetowym.

Korzystając z WooCommerce możesz obsługiwać jednocześnie wiele kont na Allegro. Dotyczy to również synchronizacji jednego produktu z wieloma kontami. Pozwoli ci to zaoszczędzić wiele czasu i znacznie ułatwi sprzedaż.

Wygodna aplikacja na telefon

Nie zawsze musisz mieć pod ręką komputer PC czy laptopa. Dzięki wygodnej i przejrzystej API WooCommerce możesz dokonywać zmian i sprawdzać stany magazynowe, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że pobierzesz aplikację WooCommerce na swój telefon. Aplikacja ma wiele pobrań zarówno na Androidzie i IOS na całym świecie, i cieszy się dużym zaufaniem użytkowników. Wciąż dodawane są do niej nowe funkcje (np. funkcja beta do tworzenia zamówień), dzięki czemu korzystanie z WooCommerce jest równie przejrzyste i łatwe, co z poziomu komputera.

Pomocny pod pozycjonowanie SEO

Chociaż wiele funkcji związanych z optymalizacją sklepu internetowego jest wbudowanych już w samego WordPressa, WooCommerce rozszerza twoje możliwości. Dzięki temu już na etapie tworzenia treści, będziesz mógł zwrócić uwagę na to, aby sklep dobrze się pozycjonował. WooCommerce umożliwia między innymi tworzenie przyjaznych SEO adresów URL czy breadcrumbs, czyli tak zwaną nawigację okruszkową.