Gowork opinie – co to?

Forum opiniotwórcze GoWork to dla internautów jedno z najważniejszych miejsc w sieci, gdzie można zamieścić opinie na temat pracodawcy lub firmy, a także zapoznać się z wypowiedziami innych użytkowników. Dobrze widać to po liczbach. Zgodnie z badaniami realizowanymi przez Polskie Badania Internetu sp. z o.o. i Gemius Polska sp. z o.o. w marcu 2021 roku GoWork.pl odwiedziło ponad 4 miliony użytkowników. Co można znaleźć na forum opiniotwórczym GoWork?  Co to za portal? Skąd tak duża jego popularność? Między innymi na te pytania odpowiedzi udzielił Piotr Sulewski – biegły w dziedzinie marketingu przy Sądzie Okręgowym w Warszawie i ekspert WMH Agency.

Co to jest forum opiniotwórcze GoWork?

Forum opiniotwórcze GoWork to miejsce, w którym użytkownicy mogą anonimowo dodawać opinie na temat pracodawców, firm oraz ich ofert (produktów, usług). Dodając opinię, każdy użytkownik musi zaznaczyć, z jakiej perspektywy się wypowiada. Na GoWork mogą wypowiadać się zarówno klienci, pracownicy, byli pracownicy, jak i kandydaci do pracy. Dodatkowo każdy komentujący na GoWork musi zaznaczyć, czy jego wypowiedź jest negatywna, pozytywna czy neutralna. Ma to za zadanie ułatwić innym internautom, znalezienie treści, które ich interesują.

Jednocześnie osoby, które dodają opinie na GoWork nie muszą podawać żadnych danych kontaktowych ani zakładać konta na portalu. Ma im to zapewnić pełną swobodę wypowiedzi i anonimowość. Adres IP, z którego dodają opinie, może być udostępniony tylko organom ścigania, gdy okaże się, że np. ktoś dopuścił się pomówienia lub zniewagi. Jeśli pracodawca wejdzie w takiej sytuacji na drogę sądową, taka osoba może spodziewać się konsekwencji swoich niezgodnych z prawem działań.

opinie gowork kontakt

Jakie marki można znaleźć na GoWork?

Ze względu na duże zasięgi i dobre pozycjonowanie w sieci, forum GoWork jest przez wielu przedsiębiorców i marketingowców wykorzystywane, jako bardzo dobre źródło promocji marki. Internauci bez problemu znajdą tutaj profile znanych i uznanych marek. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • GoWork NeoNet;
  • GoWork Wody Polskie;
  • Amazon GoWork;
  • Orlen GoWork;
  • Solaris GoWork;
  • Adidas GoWork;
  • Nestle GoWork;

Dla małych i średnich firm to bardzo dobre miejsce do promocji swoich produktów i usług obok największych firm i ich marek. Dzięki temu internauci mogą bez problemu porównać opinie o pracodawcy, czy zapoznać się z najnowszą ofertą firmy.

Jak usunąć swój komentarz z GoWork?

Czasami zdarza się, że w wyniku różnych wydarzeń (np. udanej reklamacji) internauta zmienia swoje zdanie odnośnie firmy. Wiele osób chciałoby się w takiej sytuacji wycofać ze swoich słów. Jak usunąć swój komentarz z GoWork? Niestety, nie można tego zrobić samodzielnie. Aby usunąć swój komentarz z GoWork, należy się skontaktować z administratorami portalu. W zgłoszeniu należy umieścić linka do profilu, gdzie można znaleźć opinię oraz podać powód, dla którego wycofujemy swoją opinię.

Jak usunąć opinie z GoWork?

Bywa i tak, że pracodawcy chcą pozbyć się opinii na swój temat z GoWork. Powody mogą być różne. Np. hejt, który spadł na markę ze strony nieuczciwej konkurencji, czy konflikt pomiędzy pracownikami a zarządem firmy. Jeśli opinie naruszają reguły regulaminu portalu lub przepisy prawa (np. art. 212 Kodeksu Karnego definiujący pojęcie zniewagi i pomówienia), można żądać ich usunięcia.

Jak walczyć z GoWork?

W tym celu również należy zwrócić się do administratorów portalu. Można to zrobić telefonicznie poprzez kontakt z działem opinii o pracodawcach (telefon: 795 116 179) lub mailowo (admin@gowork.pl). W zgłoszeniu należy podać powód, dla którego opinia powinna zostać usunięta. Najlepiej od razu powołać się na konkretne zapisy w regulaminie i przepisy prawa. Na odpowiedź GoWork możesz czekać nawet 21 dni.

Jeśli twoje zgłoszenie zostanie odrzucone, możesz się od niego odwołać. W dalszej kolejności pozostaje ci jedynie pozwanie autora opinii do sądu. Pamiętaj, że pozew składasz przeciwko konkretnej osobie, która dopuściła się przestępstwa, a nie przeciwko portalowi. Takie sprawy mogą trwać nawet kilka lat. Już samo ustalenie, kim jest autor fałszywej opinii, może trochę potrwać. Jeśli potrzebujesz pomocy przy walce z bezprawnymi opiniami i przy budowaniu pozytywnego wizerunku w sieci, skontruj się z przedstawicielami WMH Agency.