Jak usunąć komentarzy z profilu Gowork ?

Jesteś pracodawcą, a na profilu firmy w serwisie Gowork pojawiły się nowe opinie i to w dodatku nieopisujące warunków pracy w pozytywny sposób? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby zmienić tę sytuację i zapobiegać takim wpisom? Albo ciekawi Cię, czy istnieje możliwość usunięcia komentarzy z profilu Gowork? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, to nie zwlekaj, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Wszystko wyjaśniamy!

Czym dokładnie są gowork opinie?

Internet jest narzędziem służącym do powszechnej komunikacji. Jeszcze nigdy w historii ludzkości dzielenie się swoimi opiniami nie było tak proste, jak teraz. W dodatku, w wielu sytuacjach można robić to całkowicie anonimowo. Dokładnie tak jak w przypadku serwisu Gowork, gdzie pracownicy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat pracy w danych firmach. Gowork opinie o pracodawcy zostały wprowadzone w serwisie w 2005 roku i szturmem zdobyły popularność wśród użytkowników. Są bardzo często i chętnie wykorzystywane przez osoby szukające zatrudnienia i sprawdzające, czego mogą się spodziewać w firmie, do której aplikowały. Profil w portalu mają takie firmy jak Bolt czy Amazon, a nie trudno wyszukać również gowork apart i gowork neonet. Praktycznie każda firma widnieje w serwisie i wszyscy byli i aktualni pracownicy mają możliwość wyrażenia swojego zdania.

Czy ludzie naprawdę czytają opinie o pracodawcach?

Nawet jeśli nie jesteś jedną z tych osób, która przed wysłaniem swojego CV szuka wszystkich możliwych informacji na temat pracodawcy w Internecie, to warto mieć świadomość, że 86% osób deklaruje, że korzysta z tego typu opinii. Połowa spośród tych użytkowników uważa, że takie wpisy są wiarygodne i można im zaufać. Jedynie 13% określa, że, mimo że zdarza im się owe recenzje czytać, to nie do końca wierzą w ich autentyczność. Tak więc obecność na takich portalach, jak gowork warszawa powinna być integralnym elementem prowadzenia biznesu. Odpowiednie wykorzystanie tego typu narzędzi i reagowanie w kryzysowych sytuacjach pozwoli na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy i pracodawcy jednocześnie.

Czy pracodawca powinien reagować na opinie?

Oczywiście, że tak. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Takie działanie dobrze świadczy o podejściu do pracowników. Pokazuje, że ich zdanie jest istotne i szanowane. W sytuacji, gdy na profilu pojawiają się miłe, schlebiające wpisy warto za nie podziękować i napisać, że firma stara się zrobić wszystko, co w jej mocy, by warunki pracy były satysfakcjonujące. Natomiast w przypadku obraźliwych, negatywnych recenzji odpowiedź jest po prostu konieczna. Pracodawca powinien się odnieść do przedstawianych tam zarzutów, a odpisując skupiać się przede wszystkim na faktach, nie na emocjach. Bardzo często po przeczytaniu tego typu uwag pojawia się złość i rozżalenie. Nigdy nie można przenosić tego na pracownika. Wystawiona odpowiedź powinna być zawsze profesjonalna i merytoryczna i koniecznie zawierać przeprosiny. Warto zaoferować jakieś rozwiązanie i pokazać, że podejmuje się próbę poprawy.

Czy usuwać opinie z Gowork?

Niestety prawda wygląda dość brutalnie. Każdego dnia w Internecie masowo zamieszczane są negatywne i obraźliwe wpisy, często naruszające dobra osobiste innych osób, a w dodatku niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Żeby naruszyć dobry wizerunek firmy niejednokrotnie wystarczy jeden taki komentarz. Zanim zdecydujemy się na podjęcie próby usunięcia takiego wpisu, warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami i podjąć próbę polubownego załatwienia sprawy. W pierwszej kolejności spróbujmy podjąć dialog z taką osobą. Nawet jeśli opisana w komentarzu sytuacja nie jest prawdą, to przeprośmy, a następnie poprośmy o kontakt w celu rozwiązania problemu. Dodatkowo można spróbować wskazać nieścisłości w recenzji. Trzeba jednak robić to bardzo ostrożnie i skupiać się tylko i wyłącznie na faktach. Dobrze jest podeprzeć swoją odpowiedź konkretnymi danymi czy nawet dokumentami, jeśli takowe istnieją. Wiele firm w takich momentach decyduje się również na poproszenie swoich pracowników o zabranie głosu i odniesienie się do pogłosek i obelg przedstawionych we wpisie. Ostatnią opcją, na jaką powinniśmy się zdecydować, jest kasowanie negatywnego wpisy, ale czasami po prostu nie ma innego rozwiązania.

Jak usunąć opinie z Gowork?

Czy choć raz zastanawiałeś się jak usunąć opinie z serwisu Gowork lub nawet jak usunąć konto firmy? Nie wiesz nawet, czy jest to w ogóle możliwe? Nie da się podważyć faktu, że zdecydowana większość opinii umieszczanych w serwisie Gowork jest istotną wskazówką dla osób aplikujących na stanowisko lub mających wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Warto wiedzieć, że regulamin portalu dopuszcza kasowanie opublikowanych recenzji w wyjątkowych sytuacjach. Taki wpis może zostać zgłoszony do administratora GoWork w celu dodatkowej weryfikacji, jeśli nosi znamiona hejtu. To znaczy, że jeśli publikujący użył wulgarnego słownictwa, obraźliwych sformowań lub – co gorsza – posunął się do gróźb, lub nawoływał do nienawiści, to taki komentarz może zostać zarchiwizowany. To znaczy, że nie będzie on widoczny dla innych użytkowników. Zostanie jednak w archiwum serwisu na wypadek ewentualnej sprawy sądowej lub innej sytuacji, w której wgląd do niej może okazać się niezbędny.