[:pl]Jak usunąć profil firmy z Gowork ? [:]

[:pl]Jak usunąć profil firmy z Gowork ?

 

Gowork.pl to portal internetowy powiązany z opiniowaniem pracodawców. Strona oferuje publikację płatnych ogłoszeń o pracę oraz założenie profilu firmy tzw. konta pracodawcy. Darmowa wizytówka przedsiębiorcy może zostać założona przez każdego internautę. Z wywiadów klientów WMH AGENCY wynika, że:

Wielu przedsiębiorców nie zdawało sobie sprawy z posiadania konta na portalu Gowork. Wielu jest też zdziwionych tym faktem, ponieważ nie upoważniało, ani nie autoryzowało żadnej decyzji w tej kwestii”.

 

Wizytówka, która przez portal Gowork nazywana jest profilem firmy zawiera:

  • Podstawowe dane o przedsiębiorstwie (nazwę, adres, numer NIP, adres strony internetowej),
  • Opinie o firmie, które mogą być publikowane przez każdą osobę. Portal Gowork nie wymaga, aby opinia o firmie została wystawiona przez pracownika bądź byłego pracownika;
  • Logotyp firmy;
  • W wersji płatnej: możliwość utworzenia personalizowanych zakładek o pracodawcy (np. rekrutacja, opinie o firmie, kontakt z działem obsługi klienta).

opinie o WMH AGENCY

Jak sprawdzić kto pisze opinie na GoWork?

 

Portal Gowork.pl nie wskazuje, kto odpowiada za publikację komentarzy. Z zapisów regulaminu wynika, że Gowork zapewnia konstytucyjną wolność wypowiedzi i w sposób nieskrępowany umożliwia publikację opinii o firmach. Pewne przypuszczenia, kto może stać za publikacją komentarzy dostarcza sam portal Gowork.pl. W polu „Zostaw merytoryczną opinię” widnieją następujące kategorie:

  • Pracownik,
  • Były pracownik,
  • Kandydat,
  • Klient.

Nie rozwiązuje to problemu, ale pozwala w wielu przypadkach ustalić, kto jest autorem hejtu bądź pomówienia. Wielu przedsiębiorców zgłaszających się do WMH zastanawia się jak namierzyć adres IP sprawcy negatywnego komentarza. Tego typu czynności wymagają odpowiedniej wiedzy prawnej. Dlatego też lepiej powierzyć wykonanie tej czynności Agencji PR bądź radcy prawnemu.

agencja PR WMH AGENCY

Jak usunąć opinie z Gowork.pl ?

Usunięcie opinii bądź konta z portalu Gowork wymaga analizy prawnej regulaminu portalu. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się budowaniem wizerunku firm w sieci – jak WMH AGENCY. W przypadku podjęcia działań bez pomocy Agencji PR bądź prawnika, rekomendujemy kontakt z przedstawicielem portalu. Należy zaznaczyć, że każdy firmowy profil na Gowork.pl posiada przypisanego opiekunka – przedstawiciela handlowego. Co to zasady przedstawiciel handlowy portalu Gowork.pl powinien udzielić wyczerpującej informacji na temat możliwości usunięcia negatywnych opinii bądź firmowego konta.[:]