Opinie o pracodawcach Gowork – jak usunąć?

Wiele osób zastanawiają opinie o pracodawcach GoWork. Jak usunąć opinie? Skąd się biorą komentarze na forum GoWork? Czy GoWork jest portalem anonimowym? Jedno jest pewne. To jeden z najbardziej popularnych serwisów opiniotwórczych o pracodawcach. Generuje on miliony unikalnych wejść użytkowników w skali miesiąca. Znajdziemy tutaj profile zarówno małych, lokalnych przedsiębiorstw, jak i dużych firm, takich jak: Kupiec, NeoNet, Agata Meble, Samsung, Otto. Przedsiębiorcom bardzo często zależy na pozytywnych opiniach na forum GoWork. Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego opinie o firmie na GoWork są ważne?

Pozytywne opinie i rekomendacje na temat firmy są jednym z najważniejszych elementów związanych z budowaniem wiarygodnego wizerunku marki w sieci. Internauci chętniej sięgają po usługi, czy też produkty sprawdzonych i uznanych firm. Często czytają oni opinie jeszcze przed zapoznaniem się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz więc przekonać użytkowników sieci do swojej marki, musisz pokazać się im z jak najlepszej strony.

Komentarze o firmie mogą mieć też wpływ na decyzje biznesowe i rozwój przedsiębiorstwa. Nie ulega wątpliwości, że reputacja firmy jest istotna dla przyszłych kontrahentów, partnerów biznesowych, a nawet pracowników. Jeśli na forach czy portalach opiniotwórczych zacznie krążyć negatywna opinie o marce, mogą pojawić się problemy z nawiązywaniem takich form współpracy. Zaufanie do firmy spada. Na szczęście przedsiębiorcy nie są w takiej sytuacji bezradni. Jak walczyć z negatywnymi opiniami na GoWork?

Jak usunąć wpis z GoWork?

Komentarze na GoWork przed opublikowaniem nie są sprawdzane przez moderację. Nie wymaga się również od użytkowników rejestracji na portalu. Takie działania, które miały zapewnić internautom pełną swobodę i gwarancję anonimowości, mają też swoje ciemne strony. Użytkownicy sieci bardzo często wyrażają na forum swoją frustrację i niezadowolenie. Nie zawsze w cenzuralny sposób. Zgodnie z regulaminem GoWork (a także przepisami prawa), komentarze wulgarne, obraźliwe, mające na celu zastraszenie, czy celową zniewagę, powinny zostać usunięte. Najczęściej jednak pracodawca sam musi zadbać o swoje dobre imię. To znaczy, musi zgłosić negatywny komentarz do administratorów portalu. Jak to zrobić?

Jak walczyć z GoWork? – procedura usunięcia komentarza

Zgłoszenia można dokonać, kontaktując się z działem opinii o pracodawcach. Możesz zadzwonić pod numer telefonu 795 116 179, który jest czynny w godzinach od 9.00 do 16.00. W pozostałych godzinach możesz wysłać także zgłoszenie w formie mailowej na adres admin@gowork.pl. Pamiętaj, aby swoje zgłoszenie odpowiednio uargumentować. Najlepiej wcześniej zapoznaj się z regulaminem i w zgłoszeniu wskaż od razu, jakie przepisy naruszył internauta swoją wypowiedzią. Możesz poprzeć swoje zgłoszenie również przepisami prawa np. zniewaga regulowana przez art. 216 Kodeksu Karnego.

Jeśli negatywnych komentarzy na temat twojej firmy, czy też twój osobiście pojawia się sporo – warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Doświadczeni specjaliści WMH Agency doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak usunąć komentarz z GoWork. Od wielu lat wcielają się oni w rolę mediatorów pomiędzy administratorami a poszkodowanymi pracodawcami. Pomagają sformułować zgłoszenia i przygotować odpowiednią argumentację. W związku z tym, że każdy komentarz należy zgłosić osobno, a często także prowadzić rozmowy związane z jego usunięciem, takie posunięcie jest dla wielu przedsiębiorców, dużą oszczędnością czasu i nerwów. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na innych aspektach związanych z prowadzeniem firmy.

opinie Gowork

Jak usunąć swój komentarz z GoWork?

Każdy użytkownik, który dodał opinie o firmie na GoWork, może także samodzielnie żądać usunięcia swojej opinii. Jednak i w tym przypadku, konieczny jest kontakt z administracją. Należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy, w którym zawrze się informację, dlatego chce się usunąć swój wpis. Samodzielnie można usunąć jedynie swoje konto GoWork. Wskazane w zgłoszeniu konto zostanie usunięte w ciągu 21 dni od otrzymania takiej prośby przez administratorów.