[:pl]Opinie o pracodawcach są bardzo ważne. Jak o nie dbać? [:]

[:pl]

Opinie o pracodawcach są często poruszaną kwestią zarówno przez pracodawców, obecnych i potencjalnych pracowników. W obecnych czasach odgrywają bardzo dużą rolę i mogą stanowić pretekst do tego, aby zmienić swoją pracę. Dlatego też bardzo ważnym elementem jest dbanie o wizerunek firmy, aby przez wszystkich była dobrze postrzegana.

Opinie o pracodawcach jak dbać

Potencjalni pracownicy z miłą chęcią czytają opinie o pracodawcy

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których wielu ludzi, zanim coś kupi, to najpierw przeczyta wiele recenzji oraz opinii o danym produkcie. W końcu nikt nie chciałbym zainwestować swoich środków w produkt, który okaże się gorszy od swojej bezpośredniej konkurencji. Trudno też powiedzieć, że tego typu zachowanie jest złe, ponieważ tak nie jest. Wynika z faktu, iż każdy chciałby wydawać swoje pieniądze na produkty, które są najlepsze w swojej cenie.

Podobna sytuacja występuję w momencie, w którym pracownik szuka nowej pracy. Minęły już lata, w których pracodawcy mogli długo wybierać pracowników, gdyż obecnie jest wiele miejsc pracy, lecz brakuje osób, które mogłyby je objąć. Powoduje to, że wielu pracodawców myśli nad tym, jak może uatrakcyjnić swoją firmę. Tak aby przyciągać, jak najlepszych pracowników, a co ważne zachęcić do pracy w firmie przez wiele lat.

Ciężko znaleźć firmę bez opinii pracowników

Pracownicy świetnie zdają sobie sprawę z obecnego stanu rynku pracy. Chętnie na tematycznych forach wymieniają się informacjami o pracodawcach. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie częściej piszą oni krytyczne komentarze, niż te pozytywny. Co powoduje, że grupa niezadowolonych pracowników może być bardzo niebezpieczna dla istnienia marki. Coraz częściej wykwalifikowane osoby czytają opinie o danej firmie, aby podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy. Jeśli relacje pracowników nie są pozytywne, to niestety, ale często takie osoby nie podejmują współpracy.

Co więcej, dzięki temu, że opinie o pracodawcach są tak łatwo dostępne, to bez większych problemów każdy może dowiedzieć się, jak pracuje się w największych sieciowych sklepach. Dodatkowo, wiele gazet raz do roku pisze porównania warunków pracy np. w sieciach dyskontowych. Często się też zdarza, że osoby zatrudnione w sklepie, który okazuje się, mniej atrakcyjny od innych. Odchodzą z pracy i rekrutują się u lepszego pracodawcy.

Co piszą byli pracownicy

Opinie o pracodawcach to coś, o co warto dbać!

Nie da się ukryć, że opinie o pracodawcach są na tyle ważne, że należy o nie dbać. Historia pokazuje, że nie raz duża marka, która była szanowana przez wiele osób oraz swoich kontrahentów, drastycznie straciła na renomie. Przez opinie od swoich byłych pracowników. Gdy zostali niesłusznie zwolnieni, zaczęli wszędzie o tym pisać, co spowodowało duże zainteresowanie innych osób, a następnie ludzie zaczęli bojkotować daną markę. Pracodawcy, którym zależy na efektywnej współpracy i renomie, powinni aktywnie uczestniczyć w rozmowach z niezadowolonymi użytkownikami. Dzięki temu mogą w porę zatrzymać kryzys.

[:]