[:pl]Personal branding w praktyce [:]

[:pl]

Personal branding to budowanie osobistej marki. Brzmi ciekawie, ale jak to wygląda w praktyce? W dzisiejszych czasach każdy z nas doskonale wie, jak ważny jest wizerunek, zarówno firmy jak również osobisty. W erze cyfryzacji, gdy za pomocą internetu łatwo można nadszarpnąć swój wizerunek jest to kwestią szczególnie ważną. Może stanowić w znacznym stopniu o karierze zawodowej.

Personal branding

Każdy z nas od urodzenia buduje i kształtuje swój wizerunek w relacjach z ludźmi. Powszechnie wiadomo, że osobista opinia o sobie nie musi odzwierciedlać tego jak widzi nas otoczenie, wręcz przeciwnie, prawda o tym jak postrzegają nas ludzie wychodzi na jaw, gdy nie ma nas w pokoju. Właśnie dlatego tak ważne jest budowanie osobistego wizerunku. Ma ono znaczenie w karierze zawodowej i osiąganiu sukcesów z tym związanych, a co za tym idzie wpływa również na zarobki.

Ludzie chętnie wyrażają swoją opinię na wiele tematów, od recenzji filmów po opinie o restauracjach. Szukając fajnego miejsca by zjeść często zaglądamy na portale internetowe by znaleźć tą najlepszą, gdzie będziemy mieli pewność, że dostaniemy świeże, pyszne dania.  Podobnie jest również z opiniami o ludziach. Wpisując w Google Jan Kowalski możemy się o nim dowiedzieć paru ciekawych rzeczy, nie zawsze przychylnych. Współpraca z człowiekiem o wątpliwej reputacji może dać wiele do myślenia chociażby przyszłemu pracodawcy, partnerowi w interesach i nie tylko. Jak więc być tą świeżą bułeczką, tak by nasz wizerunek w internecie zachęcał do kontaktu z nami?

Personal branding w praktyce

Personal branding – najważniejsze elementy

Najważniejsze jest zadbanie o to by niwelować opinie oraz szkalujące wizerunek artykuły. Są to elementy, które w największym stopniu szkodzą naszym interesom. Nie jest jednak łatwo dokonać tego samodzielnie, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest powierzenie sprawy specjalistom ds. wizerunku – personal branding

Kolejnym krokiem jest promowanie swojego wizerunku. Ale jak to zrobić? Można to robić na wiele sposobów, ale bez wątpienia najważniejszym z nich jest aktywny udział w social mediach, które w obecnych czasach są fundamentem naszego wizerunku, co jednakże wymaga dużo sumiennej, systematycznej pracy, by osiągnąć pozytywne i oczekiwane rezultaty. Zaistnienie w portalach społecznościowych sprawia, że stajemy się rozpoznawalni, sprawiamy wrażenie osób zaufanych, z którymi warto współpracować (lepsze postrzeganie przez pracodawców na rynku pracy, skuteczniejsze działanie w branży z klientami i kontrahentami, rozpoznawalność, profesjonalizm). W ten sposób budujemy silny i pozytywny wizerunek osobisty, co przekłada się również na pewność siebie i samorozwój, popularność.

Jak to robić dobrze? Przede wszystkim trzeba znać reguły gry, wiedzieć co jest ważne, czym się kierować. Warto zaufać specjalistom, bo oni wiedzą jak pomóc Ci osiągnąć sukces!

Zapraszamy do współpracy!

Zespół Warsaw Media House

[:]