Marketing rekomendacji

Pozytywny wizerunek w sieci gwarancją Twojego sukcesu!

Wydawać by się mogło, że nie masz wpływu na kreowanie się wizerunku Twojej firmy wśród internautów. Nie prawda! Masz… i to duży.

Na czym polega kreowanie wizerunku w Internecie?

Krótko mówiąc, jest to wyszukiwanie treści zamieszczonych na forach, w social mediach, serwisach branżowych, a następnie moderowanie ich zgodnie ze strategią marki.
Na wizerunek firmy składa się wiele czynników: dobrze dobrane logo, jakość proponowanych usług i produktów, kontakty biznesowe itp. Pomimo ogromnych starań nie jesteś w stanie uchronić się przed nieprzychylnością na forach. Może być ona spowodowana zawiścią byłego pracownika lub konkurencji (czarny PR), albo wyolbrzymianiem problemu przez niezadowolonego klienta. Z każdej sytuacji można wyjść, a my w tym pomagamy. Wykorzystując wszelkie możliwe kanały komunikacji jesteśmy w stanie przedstawić firmę w najjaśniejszym świetle szerokiemu gronu odbiorców.

Co można zyskać naprawiając wizerunek w sieci?

Badania przeprowadzone przez ChannelAdvisor informują, że 92% konsumentów czyta opinie w Internecie, 75%  Internautów ufa treściom znalezionym w sieci, a według 40% respondentów informacje znalezione w Internecie były decyzyjnym czynnikiem wpływającym na zakup.

Wynika z tego, że negatywne opinie niosą za sobą poważne konsekwencje w postaci utraty klientów i kontrahentów co przekłada się na budżet przedsiębiorstwa. Z kolei dobrze wykreowany wizerunek pozwala demonstrować wiarygodność, buduje zaufanie i szacunek wśród konsumentów.

 

 

 

Marketing rekomendacji
5 (100%) 1 vote