[:pl]Jak usunąć konta google maps[:]

[:pl]Jak usunąć konta google maps

 

Google Moja Firma to bezpłatna usługa umożliwiająca założenie wizytówki firmy w mapach. Założenie wizytówki Google wymaga autoryzacji za pośrednictwem specjalnego kodu, który przychodzi na adres firmy. Dzięki temu nikt poza właścicielem firmy nie może założyć i autoryzować konta na Google Maps.

firma zamknięta google maps

Co to jest wizytówka Google Maps

 

Wizytówka Google Maps wyświetla profile firm w wynikach wyszukiwarki. Zazwyczaj po wpisaniu w Google frazy związanej z jakimś produktem lub usługą, np. „stolarz warszawa”, algorytm wyświetli kilka firm z danej okolicy, w której przebywamy. Profile firm Google Maps wyświetlane są zazwyczaj wyżej niż płatne linki do stron przedsiębiorców (tzw. reklamy w Google Ads). Tym samym firma, której wizytówka znajduje się u góry wyników wyszukiwania zyskuje większe szanse, że internauta skontaktuje się z Nią (wejdzie na stronę internetową, sprawdzi dojazd bądź wykona połączenie telefoniczne). W związku z tym firmy podejmują szereg działań związanych z optymalizacją wizytówki Google Maps, zaliczamy do nich:

  • Publikacja wpisów z aktualną ofertą firmy,
  • Tworzenie i publikacja zakładki produkty bądź usługi,
  • Publikacja firmowych zdjęć i materiałów promocyjnych,
  • Pozyskiwanie pozytywnych opinii od klientów.

 

Ochrona wizerunku wizytówki Google Maps

 

Wizytówka Google Maps wyświetlana jest wszystkich użytkownikom z danego miasta. Oznacza to, że informacje o Naszej firmie trafią również do konkurencji. Z analiz WMH AGENCY wynika, że autorem przeważającej większości negatywnych opinii jest zazwyczaj konkurencja. Jedna restauracja wystawia negatywne opinie drugiej i tym podobne. Namierzenie numeru IP bądź danych osobowych autora hejtu jest niezwykle trudne. Wymaga to często interwencji Policji bądź Prokuratury. Dlatego też firmy coraz częściej decydują się na usuwanie wizytówki z Google Maps. Profil firmy zostanie oznaczony jako „zamknięty”. Uniemożliwi to publikację nowych opinii o firmie. Natomiast wszystkie opinie i treści wystawione przed „zamknięcie profilu” będą nadal widoczne w sieci.

autoryzacja google maps wmh agency

 

Jak usunąć wizytówkę firmy z Google Maps?

 

Wielu przedsiębiorców uważa, że wizytówka Google Maps powiązana jest z pozycjonowaniem SEO strony internetowej. To błędne przekonanie. Pozycjonowanie wizytówki Google Maps to czynność niezależna od pozycjonowania strony internetowej. W związku z tym „zamknięcie” wizytówki Google Maps nie ma żadnego wpływu na pozycjonowanie strony internetowej. Wizytówka Google Maps może zostać usunięcia z sieci na dwa sposoby:

  • Oznaczenie firmy jako „zamkniętej”. W celu wykonania czynności należy zalogować się na konto Google Moja Firma. Następnie wybrać „oznacz jako zamkniętą na stałe”. Ostatnim krokiem jest usunięcie wizytówki z panelu Google Maps;
  • Usunięcie wizytówki Google Maps z indeksowania wyszukiwarki.

 

Druga czynność realizowana jest odpłatnie przez Agencje PR. Polega ona na usunięciu z wyszukiwarki Google wszystkich powiązań wizytówki z nazwą firmy. Efektem tych czynności jest całkowite pozbycie się wizytówki Google Maps z Internetu. Nikt nie zobaczy „starej” wizytówki firmy, ani treści, które były tam dostępne (np. negatywne opinie).[:]